Home Nogomet FK Sarajevo ide u play-off Evropske lige!

FK Sarajevo ide u play-off Evropske lige!

• Fudbaleri Sarajeva savladali su Budućnost iz Podgorice sa 2:1 i plasirali se u play-off Evropske lige gdje ih čeka škotski Celtic.

Bordo tim je odlično otvorio susret i poveo već u četvrtoj minuti. Benjamin Tatar je odbijenu loptu pospremio u mrežu za 1:0.

Budućnost je do izjednačenja došla u 44. minuti kada je grešku odbrane Bordo tima iskoristio grčki fudbaler u redovima crnogorskog šampiona, Panagiotis Moraitis i pogodio za 1:1.

Gosti su u 55. minuti imali stopostotnu šansu, ali je Aleksandar Pejović intervenisao sa gol linije.

Fanimo je u 67. minuti donio novu prednost Sarajevu. Nakon centaršuta Selmira Pidre, Fanimo je fantastičnim volej udarcem zatresao mrežu Podgoričana za 2:1.F

Sarajevo u 75. minuti ostalo s igračem manje nakon što je Rahmanović dobio drugi žuti karton.

Tatar je u 83. minuti propustio priliku da riješi pitanje pobjednika. Handžić je ubacio loptu u peterac, a Tatar pucao visoko preko gola. Prvak Bosne i Hercegovine do kraja susreta je sačuvao prednost za veliku pobjedu i duel sa Seltikom narednog četvrtka.