Home Bosna i Hercegovina Akademija Šampiona Doboj Istok je najuspješniji klub XXI kadetskog i juniorskog prvenstva...

Akademija Šampiona Doboj Istok je najuspješniji klub XXI kadetskog i juniorskog prvenstva BiH u šahu

Kadetsko i juniorsko prvenstvo BiH u šahu je održano od 01. do 04.07.2021.godine u Bihaću.

Ismet Mešić i Ivana Makić su osvojili zlatne medalje, a najmlađi takmičar Ado Mešić je viceprvak države. Ovime je jasno da naši šahisti postaju dio historije bosanskohercegovačkog šaha!

Takoeđer je bitno navesti da je ovo Ivani Makić šesta titula državne prvakinje (do 10,12,14,16 i 18 godina), a Ismetu Mešiću četvrta titula u svim uzrasnim grupama do sada (do 8,10,12 i 14 godina u najjačoj kadetskoj grupi u državi).

Ovim rezultatim su Ismet i Ivana ostvarili plasman na svjetsko prvenstvno, a Ado Mešić na evropsko prvenstvno.

Malo je reći da smo ponosni na svoje sugrađane!

Pored navedenog, Ismet Mešić je postao i apsolutni prvak Europskog školskog kupa u šahu za 2021.godinu. Nakon 30 partija i 8 dana borbe na 64 polja, Ismet je osvojio titulu europskog prvaka pobijedivši na 3 turnira: standard, rapid i blic.

Na istom takmičenju u konkurenciji do 11 godina, koje mu je ujedno i prvo Evropsko takmičenje, Ado Mešić je uzeo 2. mjesto i srebrenu medalju.

Ponos Bosne i Hercegovine i Doboj Istoka!